PORAZ, ALI I PUTOKAZ

Na prolećnoj premijeri kadeti su, na domaćem terenu, izgubili od Partizana sa 2:0, ali i pružili dobru partiju i žestok otpor favorizovanim crno – belima, nagoveštavajući da će u duelima sa rivalima u borbi za opstanak biti na visini zadatka.

Poveli su gosti u 32. minutu posle napada po desnoj strani. Nakon duplog pasa usledio je centaršut na drugu stativu, natrčao je Ilić i smestio loptu u nebranjeni deo mreže. U finišu prvog poluvremena puleni trenera Babića nisu iskoristili zicer za izjednačenje. Ispustio je loptu golman Partizana, a u želji da dođu do nje sudarili su se Dobrosavljević i Luka Petrović i idealna prilika je propala.

Bili su naši momci ravnopravan rival i u drugih 45 minuta, samo jednom su Beograđani ozbiljno zapretili, ali u situaciji „jedan na jedan“ fantastično je reagovao golman Marković. I kada se očekivalo da se utakmica završiti minimalnim rezultatom, u jednom od poslednjih napada gostiju, odbrana je zastala, očekujući da bude dosuđen ofsajd. Nisu se, međutim, sudije oglasile i Petrušić je podigao na 2:0 i „overio“ trijumf crno – belih.