ODLUKA SA BELE TAČKE

Domaći su bili agilniji na startu utakmice, ali sem nekoliko udaraca iz ugla i situacija koje je odbrana Čarapana uspešno rešila, nije bilo veće opasnosti po gol Petrića. Na suprotnoj strani, posle drugog uzastopnog kornera u 26. minutu, najviši u skoku pred golom Novog Pazara bio je Matić i glavom poslao loptu, za malo iznad prečke. Pet minuta kasnije Majdevac je dobro prihvatio jednu loptu u srcu kaznenog prostora, tukao sa desetak metara, ali uspeo je Petrić da sačuva mrežu netaknutom. Bio je, međutim, nemoćan u 40. minutu posle tropoteznog kontranapada „plavih“, kada je na centaršut Nikčevića sevnuo volej iz Ergeleše levice. Bio je to fantastičan gol i vođstvo Novog Pazara – 1:0. U finišu prvog poluvremena viđen je i atraktivan potez Napretkovog napadača Matića, koji je probao udarcem preko glave sa ivice šesnaesterca, ali Kljajić se nije dao iznenaditi.

Dobro su kombinovali Kruševljani u 56. minutu, Čečarić je odložio loptu za Stefana Jovanovića, koji je „zavrnuo“ pred gol, a na pravom mestu se našao Krstić i matirao Kljajića – 1:1. Činilo se u tom trenutku da je moguć i potpuni preokret. U 68. minutu viđena je i sporna situacija pred golom domaćih, definitivno je lopta pogodila u ruku Rubežića, ali nije se oglasio sudija Stojanović, niti je bilo intervencije iz VAR sobe. Jeste osam minuta kasnije, kada je dosuđen penal za Novi Pazar, a kapiten Kerkez dobio drugi žuti karton i Napredak je ostao sa desetoricom na terenu. Loptu je na  belu tačku namestio Majdevac i preciznim udarcem postavio konačnih 2:1.