U REŽIJI TANDEMA M – M

Nije bilo lako, ali “operacija šest bodova” je uspela! Kao i u Užicu do tri boda Napredak je stigao u režiji tandema Marjanović – Melunović! Samo što je utakmica počela Marjanović je bio neumoljiv i trasirao put ka pobedi. Mogli su puleni trenera Đuričića sve da reše u prvih deset minuta, ali vrlo dobri golman Milojević je “izvadio” loptu koju je Mršić pokušao glavom da zakuca u mrežu, a dobru šansu potom je imao i Melunović.

Bez obzira na, za njih šokantan početak, gosti su pokušali da uzvrate i anuliraju Napretkovu prednost, pretio je Žakula u dva navrata, u finišu prvog poluvremena i Ratković, ali nije bilo promene rezultata do 61. minuta.

Posle šanse u 51. minutu, kada je Milunović odlično centrirao, a Melunović nije iz dva pokušaja uspeo da matira Milojevića, usledila je deset minuta kasnije greška odbrane OFK Bačke, koju su domaći vešto kaznili, a Melunović je, manirom rasnog strelca podigao na 2:0.

Zakuvalo se u finišu. Prvo je Miloš Milovanović skrivio penal, a Ašćerić pogodio sa bele tačke i doneo nadu svojoj ekipi da može, bar do boda. I pored nervoze, koja se potom uvukla u Napretkove redove, nije više bilo prave opasnosti po Ostojićev gol, a na suprotnoj strani viđene su još dve šanse za ubedljiviju pobedu. Istakao se, međutim, golman Milojević posle voleja Miloševa, a Bačanin je u samom finišu, za malo promašio.

Kada se crta podvuče, Napredak je zasluženo stigao do druge vezane pobede, što je posle utakmice priznao i trener gostiju Milan Kuljić, dok šef struke Čarapana Milan Đuričić nije krio koliko se iznervirao što su se njegovi igrači povukli posle 2:0…

-Podsvest je čudo. Umesto da posle drugog gola dugim i organizovanim napadima pokušamo da damo treći sa distance, ili posle nekog centaršuta, jer imamo igrače koji to mogu da iskoriste, mi smo se povukli. To me je iznenadilo i iznerviralo, jer desio se taj penal, koji je bio očigledan i onda smo ušli u nervozu. A, u takvim situacijama, od muve se vidi magarac – slikovito je zaključio trener Đuričić.