ODLUKA SA „KREČA“

Izašli su Čarapani hrabro na megdan favorizovanoj Vojvodini i neupućeni posmatrač, da se kojim slučajem zatekao na tribinama stadiona Karađorđe, nikada ne bi pogodio ko je trenutno trećeplasirani tim u šampionatu, a ko se bori za opstanak…

Prvu veliku šansu Napredak je imao u 20. minutu: Milošev je “zavrnuo” loptu u peterac domaćih, gde je sačekao Kočić i nije uspeo da je skrene u mrežu iz neposredne blizine. Uzvratile su Lale posle dva minuta, Simić je sjajno prograo Vukadinovića, ali izašao je na vreme golman Ostojić, skratio ugao i osujetio Vukadinovića.

U intervalu od nepuna dva minuta (28. i 29.) Bačanin je dva puta asistirao Čečariću, prvi put je krilni napadač odlučio da prosledi loptu, mada je utisak bio da je trebalo da pokuša sam da završi akciju, a potom je tukao pored gola. Pet minuta pred odlazak na odmor u solo prodor se upustio Kočić, “nanizao” neliko protivničkih igrača i kada se činilo da će uspeti da matira Simića, izgubio je korak i sjajna prilika za vođstvo je propala.

Krenuli su Kruševljani ofanzivno i od starta drugog poluvremena. Bačanin je lepo prihvatio jednu dubinsku loptu u 49. minutu, ali šut su, zajedničkim snagama osujetili Bralić i Devetak. Odgovorili su domaći ekspresno. Samo dva minuta kasnije Kočić je oborio Bjekovića nadomak gola, a sudija Đorđić je istog trenutka upro prstom u belu tačku. Odogovornost je preuzeo Čović i pogodio – za pobedu, Vovodina – Napredak 1:0!

Bio je to jedini gol na utakmici, mada je bilo prilika za novu promenu rezultata. Prvo su u jednom napadu tri puta šutirali ka golu Kruševljana, prvo Vukadinović, pa Đorđević, na kraju i Bojić, ali uspeli su gosti da se odbrane, pa odmah i da zaprete. Čečarić je poslužio Bačanina, koga je Bralić u poslednjem trenutku izblokirao. Zapaženi defanzivac Vojvodine, posle udarca Miloševa, kada je Simić već bio savladan, uspeo je da izbaci loptu sa gol – linije u 60. minutu.

Do kraja, pokušali su Čović i Gemović da osiguraju pobedu, ali istakao se golman Ostojić. U finišu, probali su Marjanović, pa Bačanin, da izbore remi za kruševački tim, ali mreža Vojvodine se nije zatresla.

Odao je posle utakmice trener Novosađana Nenad Lalatović Kruševljanima priznanje za prikazanu igru i istakao:

-Napredak se pokazao u odličnom svetlu i želim mu da izbori opstanak!