MELUNOVIĆ „POTPISAO“ POBEDU

Tradicija je konačno srušena! Posle 14 superligaških utakmica bez pobede Napredak je uspeo da savlada Voždovac, na kraju ubedljivo – 3:1, jer u finišu su Čarapani bili silni. Sa dva golova, prvi put je pogodio u 80. minutu sa bele tačke, pošto je oboren Ćuković, a potom i drugi put, u poslednjim trenucima žestoke bitke, pobedu je obezbedio Alen Melunović .

Nije, međutim, počelo dobro. Posle lepe akcije u 18. minutu Pantović je matirao Jordanova. Pokušali su domaći ekspresno da uzvrate, ali Mijić je iz slobodnog udarca, tri minuta kasnije, pogodio samo živi zid. Izjednačenje je usledilo u 30. minutu, posle prekida. Marjanović je odlično ubacio loptu pred gol rivala, pravovremeno je skočio Marinković i glavom je skrenuo u mrežu. Iako je potom bilo prilika pred oba gola, na odmor se otišlo sa rezultatskom ravnotežom.

Pobedu su želeli i jedni i drugi, smenjivale su se šanse na obe strane, a odluka je pala u poslednjih deset minuta. Taj toliko željeni miran poslednji pas imao je iskusni Melunović. A, mogao je trijumf da bude i ubeljiviji da je mlađani Kočić ciljao samo malo niže u 86. minutu…

Posle utakmice, vidno zadovoljan je bio šef Napretkove struke Goran Stevanović:

-U nekim ranijim utakmicama igrali smo lepše, čak i protiv Čukaričkog, od kog smo izgubili. Ovom prilikom opredelili smo se da odigramo na rezultat. Prepustili smo inicijativu gostima, a našu šansu tražili dugim loptama u igri iza leđa njihovog veznog reda. Momci su ispoštovali sve što smo se dogovorili i mogu samo da im čestitam na izuzetnoj borbenosti, a pobedu poklanjam navijačima, koji nam mnogo nedostaju.