MALO JE NEDOSTAJALO

Zvezda je imala posed, ali prvi je zapretio Napredak. U 17. minutu, nakon što je Gobeljić nepropisno zaustavio Bastajića i „požuteo“, prekid je izveo Krstić i poslao loptu u srce kaznenog prostora domaćih, gde ju je primio Putinčanin, stigla je potom do Čečarića, koji je tukao preko gola. Samo tri minuta kasnije u napadu je bio Matić, izborio se sa dvojicom čuvara i uspeo da uputi udarac iz prilično teške pozicije, ali dobro je bio postavljen Zvezdin kapiten Borjan.

Domaći su postali konkretniji u drugom delu prvog poluvremena. Prvo je Rodić u 28. minutu uputio nezgodan centaršut sa leve strane, lopta je pogodila prečku, a potom je golman Petrić, koji je kasnije imao nekoliko odličnih intervencija, izbacio u korner. Najbolju priliku beogradski crveno – beli su imali tri minuta kasnije: Katai je odlično proigrao Rodića, odbranio je Petrić, a lopta je stigla do Gobeljića, koji je neometan, iz neposredne blizine, promašio ceo gol. Spustio je „rampu“ Petrić i posle voleja Kataia u 37. minutu i šuta Pešića (37. i 44. minut) i na odmor se otišlo bez golova.

U nastavku, očekivano, pojačali su domaći ofanzivu, ali „prekomponovana“ čarapanska odbrana – Đeković je prinudno bio desni bek, a štoperski tandem su činili Bolha i Kerkez, dok je Vukajlović bio zadužen za levu stranu, besprekorno je funkcionisala. Praktično nije bilo šansi do kobnog 68. minuta, kada je uporni Katai uspeo da stigne loptu, a činilo se da će neminovno završiti u gol – autu, usledio je centaršut, a Pešić je prvi put bio uspešniji od čuvara i uspeo da pogodi za konačnih – 1:0!

U poslednjih 15 minuta prebacili su naši fudbaleri težište igre na Zvezdinu polovinu, viđeno je nekoliko pokušaja Šarića i Pantića, a najbliži poravnanju rezultata bili smo posle lepe akcije u 76. minutu kada je Šarić lepo uposlio Stevanovića, koga su u poslednjem trenutku izblokirali domaći defanzivci.

Kada se podvuče crta, zaključak je: malo je nedostajalo, ali nema mesta tugovanju, ne samo da su se puleni trenera Đorđevića lavovski borili, već su, u više lepo iskombinovanih akcija pokazali napredak u igri. Šteta što nije nagrađen željenim bodom…