KAPITULACIJA U FINIŠU

Banovo brdo je i dalje neosvojivi bastion za Čarapane! Osmi put uzastopno Čukarički je pobedio Napredak na svom terenu i opravdao ulogu favorita. Bili su Kruševljani žilav rival, o čemu svedoči i izjava trenera Brđana Dušana Đorđevića, koji je posle utakmice konstatovao da je krajnji rezultat – možda i previsok. Uostalom, do samog finiša na snazi je bio “minimalac”, aktivan rezultat koji je pulenima Gorana Stevanovića davao nadu da mogu izbeći poraz.

Bravu gola Jordanova otključao je Birmančević u 66. minutu, posle sjajne asistencije Pantića. Prednost je, u 83. minutu, udvostručio nekadašnji ljubimac Napretkovih navijača Ndiaje, koji se nije radovao, kao što inače čini, iz poštovanja prema klubu u kojem se afirmisao. U samom finišu i Eze se upisao u listu strelaca, za ubedljivih – 3:0.

-Prvo poluvreme smo odigrali korektno, sa brzim protokom lopte, dosta dobrih akcija i uigranih kombinacija. Poremetila nas je u nastavku povreda Stevića, usledio je pad u igri, nedostajalo je koncentracije u pojedinim trenucima, što je Čukarički znao da kazni i zasluženo pobedi. Da se ne bavim kadrovskim problemima, bila bi to priča bez kraja, niti želim alibi, ali evidentno je da imamo dosta igrača koji ne mogu da izdrže 90 minuta i to nam se osvetilo. Imamo do kraja još dve utakmice kod kuće, jednu u gostima, ostaje da pokušamo da osvojimo što više bodova, kako bi na proleće bili konkurenti – izjavio je po završetku dvoboja sa Čukaričkim Goran Stevanović, šef Napretkove struke.