GOLEADA I – REMI

Mnogo uzbuđenja na stadionu u Gornjem Milanovcu, čak četiri gola, mnoštvo šansi i na kraju podela bodova na ravne časti. Po statističkim podacima Metalac je bio bolji, posed lopte 55:45, odnos u šutevima, 15 su domaći uputili ka golu, sedam u okvir, Napredak 7 – 3, ali imali su Čarapani vođstvo pet minuta pre kraja. Sačuvali ga, ipak tek nepunih šezdeset sekundi!

Utakmicu je otvorio evro – golom Pecelj, ispalio je pravi projektil u sedmom minutu, a lopta je sa prečke skliznula u Ostojićevu mrežu. Na izjednačenje se nije dugo čekalo. Agilni Spremo je, četiri minuta kasnije, sa leve strane poslao loptu na suprotnu, natrčao je mladi Ivanić, debitant u startnoj postavi i tukao nebranjivo za – 1:1…

Pokušali su Milunović, nešto kasnije i Marjanović da preokrenu rezultat, ali nisu bili dovoljno precizni, a u finišu prvog poluvremena domaći su imali čist zicer. Krajišnik je nadmudrio Tomića i kada se činilo da je mat neminovnost Ostojić je ispoljio panterske reflekse i promene rezultata nije bilo. Mogao je da usledi u nadokadi vremena, na suprotnoj strani. Pravi karambol viđen je pred golom Metalca, ali uspeli su, spretno i srećno, domaći da se odbrane.

U nastavku, igrači u plavim dresovima su bili opasniji, već u 47. minutu Katanić se našao u odličnoj poziciji i iz neposredne blizine promašio ceo gol. Imao je golgeter Milanovčana još jednu priliku da dovede svoj tim u novo vođstvo, na Napretkovu sreću, očigledno nije u formi: našao se sa Ostojićem “oči u oči”, na samo šest metara od gola. Kao pobednik, izašao je golman Napretka. Posle slobodnog udarca u 67. minutu domaći su imali još jednu šansu da stignu do prednosti, ali posle velike gužve odbranili su se Čarapani.

Napredak je postao konkretniji na protivničkoj polovini tek u poslednjih petnaestak minuta. Odlično je Spremo prošao po levoj strani u 78. minutu, poslužio Milunovića, koji je prosledio loptu Marjanoviću. Usledio je šut, ali stativa je spasila Puletića. Nije mu, međutim, bilo spasa u 85. minutu. Nije, verovatno, čuvar Metalčeve mreže očekivao direktan šut iz slobodnog udarca, jer udaljenost je bila tridesetak metara, ali Spremo je odapeo kao iz katapulta i Napredak je poveo. I imao prednost vrlo kratko. Kada su domaći ubacili loptu u kazneni prostor rivala iz Kruševca, čiji su defanzivci najveću pažnju posvetili opasnom Prestižu, ostalo je dovoljno prostora za Cvetkovića, koji je to umeo da iskoristi i izjednači na 2:2.