BEZ PRAVA NA GREŠKU

Osvrćući se na poraz u Surdulici, šef Napretkove struke Milan Đuričić je naglasio:

-Moram da kažem da smo nesrećno izgubili od Radnika. Prvo smo imali peh i primili gol iz jedne nesvakidašnje situacije, već u prvom minutu. Uspeli smo brzo da izjednačimo, preuzeli kontrolu i potom se domaćin povukao u poslednju trećinu svog dela terena. Gol je visio u vazduhu, međutim, usledila je povreda Tomića, nama jako bitnog igrača, velikog pojačanja. Po njegovom izlasku iz igre sve se drastično promenilo i posle samo nekoliko minuta primili smo drugi gol. Na Tomića nećemo moći da računamo, ne samo protiv Inđije, nego i u Novom Sadu, protiv Vojvodine.

Da je Napredak bio dominantniji rival u Surdulici posvedočio je i napadač Alen Melunović, strelac izjednačujućeg gola:

-Mislim da smo u prethodne tri utakmice zaslužili mnogo više bodova nego što smo osvojili. Posebno u Surdulici, gde smo tokom celog susreta bili bolji rival. Žao mi je što početkom drugog poluvremena nisam uspeo da materijalizujem jednu dobru priliku, da sam pogodio, verujem da bi do kraja stigli i do sva tri boda. Nije nam bilo lako posle poraza, ali nećemo dozvoliti da nas poremeti. Atmosfera u svlačionici je odlična i sigurno ćemo dati sve od sebe da u nedelju pobedimo Inđiju, a vreme je i da se kolo sreće okrene.

Inđija je u prethodnom kolu savladala Mladost (1:0), pre toga igrala nerešeno sa Voždovcem (1:1) na krovu TC Stadion i na krilima tih dobrih rezultata stiže pod Bagdalu.

-Gledao sam utakmicu na Voždovcu. Inđija je bila bolji rival, neko bi rekao da je izvukla remi, ne, Voždovac je bio taj koji se provukao. Inđija je specifična ekipa. Imaju mladog trenera, svesni su situacije u kojoj se nalaze i vrlo strpljivo rade. Imaju vrlo kvalitetan tim, od golmana Jovičića i Cucina iz Partizana, a glavne poluge su im trenutno Bastajić, koji igra po levoj strani i Dimitrov, koji je i na Voždovcu dao gol, a protiv Mladosti bio precizan sa bele tačke. U Kruševcu nemaju šta da izgube, mogu samo mnogo da dobiju. Sa druge strane nama je pobeda preko potrebna i moramo je ostvariti. Demonstrirati kvalitet, želju, volju, htenje, jer ovo je, u svakom pogledu, ključni meč, bez prava na grešku. Ako trijumfujemo, a ne sumnjam da hoćemo, sve se vraća u normalu, jer sve ekipe koje se bore za opstanak će imati učinak od četiri osvojena boda u prvom ciklusu od četiri utakmice – zaključio je Napretkov strateg Milan Đuričić.

Osim Tomića, izostaće i kapiten Kostić, koji se takođe povredio u Surdulici, a u ekipu se vraćaju Spremo, pošto je odradio suspenziju zbog parnih kartona i Kočić, koji je zbog lakše povrede ostao na klupi protiv Radnika.