ZVEZDA ZASLUŽENO

Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita pod Bagdalom i zasluženo slavila sa 4:1. Iako oslabljeni, dobro su se Napretkovi fudbaleri držali u prvih dvadeset minuta. Čak je Kočić u kontranapadu u 16. minutu i pripretio, ali je u poslednjem trenutku izblokiran i lopta je završila u korneru.  A onda je, posle Nikolićevog ubacivanja lopte u srce kaznenog prostora, Spremo u padu pokupio rukom loptu, a sudija Šegrt pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio je Katai – 0:1, 21. minut.

Samo četiri kasnije, posle Ivanićevog šuta i odbrane Živkovića, nije dobro intervenisala domaća odbrana, pritrčao je Falćineli i “odbitak” rutinski pretvorio u novi gol – 0:2. Bio je to i konačan ishod prvog poluvremena.

U nastavku, već u 47. minutu zapretio je Ivanić, koji se posle asistencije Bena našao “oči u oči” sa golmanom Živkovićem, koji mu je dobro skratio ugao, pa je lopta završila u gol – autu. Na suprotnoj strani, u 52. minutu, Spremo je lepo poslužio Kočića, usledio je proboj po levom boku i povratna lopta, ali uspešno je Pankov otklonio opasnost. Pet minuta kasnije, nova šansa za Napredak. Prethodno je Marinković raščistio gužvu nakon Gajićevog centaršuta, a onda je usledio tropotezni kontranapad: Kočić je gurnuo loptu kapitenu Kostiću, koji je centrirao sa leve strane, a Milošev tukao iz prve. Zvezdin golman Borjan je bio u pripravnosti i uspeo da sačuva svoju mrežu.

U intervalu od sedam minuta, viđena su potom tri gola. Falko je dobro tukao iz slobodnog udarca u 70. minutu, Živković uspeo da ukroti taj udarac, ali ponovo je statična bila Napretkova odbrana, pa je Ben neometan prihvatio odbijenu loptu i upisao se na semafor. Pogodio je potom mrežu nekadašnjeg kluba Milunović u 73. minutu, odlično reagovao na Marinkovićev centaršut i smanjio “minus”, ali čim se pojavio na terenu golgetersko umeće demonstrirao je Pavkov, za konačnih – 1:4.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković je uputio niz lepih reči na račun Kruševca, kao pravog fudbalskog grada i poželeo Napretku da izbori opstanak:

-U prvih dvadeset minuta utakmica je bila egal, a onda su moji momci počeli više da trče bez lopte i u prostor, sa namerom da namuče Napredak, koji je umeo da bude opasan kada bi stigao u našu poslednju trećinu. Tako smo i primili gol. Generalno, utakmica je bila dobra, a iako je kiša sve vreme padala i teren je bio dobar za igru. Onako kako ja vidim fudbal, očigledno je da Napredak napreduje i verujem da do kraja neće imati problema da izbori opstanak.

Suočeni sa kadrovskim problemima, bez obzira na ubedljiv poraz, nisu se Čarapani obrukali…

-Nismo hteli preko medija da govorimo o brojnim povredama, a nastupili smo bez našeg najboljeg igrača Marjanovića, koji se povredio na poslednjem treningu pred utakmicu. Nije bilo ni Tomića, a problem sa leđima ima Melunović, pa je izašao na teren tek u finišu. I pored svega, bili smo ravnopravan rival u uvodnih dvadesetak minuta, a onda nas je penal potopio. Zvezda to zna da iskoristi i rutinski je privela posao kraju. Okrećemo se odmah sledećoj utakmici, već u sredu nam predstoji gostovanje na Čairu – istakao je posle megdana sa Zvezdom šef Napretkove struke Milan Đuričić.