TREĆA POBEDA, SAVIĆ ODBRANIO PENAL

I dalje imamo stopostotan učinak na pripremama u Turskoj! Posle Tisakečkea (2:0) i Šamahija (1:0), kapitulirala je i Vorskla, ekipa koja posle prvog dela Premijer lige Ukrajine, deli od sedmog do devetog mesta.

Trener Dušan Đorđević od prvog minuta na teren je poslao sledeći sastav: Petrić, Đeković, Kerkez, Mršić, Prijović, Krstić, Stanković, Ljubomirac, Knežević, Bastajić i Matić. Prema viđenom u prvom poluvremenu, odbrana je jači deo tima Vorskle. U nekoliko navrata ukrajinski defanzivci su uspešno raščišćavali gužvu pred golom, ali generalno nije bilo ozbiljnijih šansi. Možda bi se utakmica i otvorila da je Matić u četvrtom minutu pogodio, ali lopta je završila za malo, pored gola. „Zamirisalo“ je na opasnost i u 15. minutu. Posle faula nad Matićem prekid je izveo Krstić, poslao loptu pred gol rivala, koji je uspešno odbranio.

Uzvratili su Ukrajinci u 23. minutu, imali prvo skraćeni korner, pa dva uzastopna udarca iz ugla, ali bez završnice. Na suprotnoj strani, tri minuta kasnije, Knežević je prekinuo akciju Vorskle, poveo napad, pa „zavrnuo“ pred gol, međutim, još jednom su dobro reagovali protivnički defanzivci. Prijović je lepo prošao po levoj strani u 33. minutu, pokušao da uposli Bastajića, ali dobili smo samo novi korner. Tri minuta kasnije imali smo slobodan udarac, pozicija za direktan šut na gol. Izveo ga je Krstić, ali nije dobro „nanišanio“ i lopta je otišla preko prečke.

Na početku drugog poluvremena trener Đorđević je izvršio samo jednu izmenu, Petrića je na golu zamenio Savić, a već posle pet minuta igre u nastavku stigli smo do vođstva, ispostaviće se i – pobede. Nakon centaršuta sa desne strane, jedan od štopera Vorskle je odneo loptu rukom i dosuđen je penal. Odgovornost je preuzeo Krstić i pogodio – 1:0!

Nakon sat vremena igre, na terenu su se pojavili Vukajlović, Zogović, Laban, Šarić, Đorđe i Stefan Jovanović, Rosnup i Putinčanin. Iz početne postave ostao je samo štoperski tandem Kerkez – Mršić.

Priliku da duplira vođstvo imao je Šarić u 63. minutu. Rosnup je proigrao Labana, usledio je centaršut, pravovremeno je skočio Šarić i glavom ciljao – pored gola. Veliku šansu da stignu do izjednačenja imali su Ukrajinci u 67. minutu. Posle starta Kerkeza, koji je izbacio loptu u korner, naseo je sudija na krik napadača Vorskle i pokazao na belu tačku. U junaka je tada izrastao golman Savić i fantastičnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Pokušali su Ukrajinci u finišu da stignu do poravnanja, ali još dva puta se istakao Savić i ostalo je Napredak – Vorskla 1:0!