STANOJLOVIĆ SPASILAC

U toku je bila sudijska nadoknada vremena, bukvalno poslednji sekundi, kada je Đorđe Jovanović centrirao pred gol domaćih, Stoiljković je čekao loptu na drugoj stativi, stigla je ona do Stanojlovića, koji je uspeo da je ubaci u mrežu, za konačnih 1:1!

Nišlije su stigle do vođstva u 27. minutu, prethodno je pretio Napredak. Primio je loptu nadomak gola Radničkog Bojović, ali okružen trojicom čuvara nije imao rešenja, usledio je kontranapad i mat u tri poteza: Pejović je izbacio Petrova, koji prosledio loptu pred čarapanski petarac, kao tane je uleteo Škrbić i doneo prednost svom timu – 1:0. Pokušao je potom Bojović glavom, ali lopta je završila na mreži (30. minut), tri kasnije i Bastajić, pošto ga je lepo proigrao Zličić, ali nije bio precizan, da bi u finišu prvog poluvremena zapretio Zec, međutim, golman Savić je bio na visini zadatka.

Početkom drugog dela komšijskog derbija oprobao je šut Vukajlović sa distance, ali na pravom mestu je bio čuvar mreže Nišlija Rosić, a onda je usledila opsada našeg gola, koja je trajala do samog finiša. Škrbiću su, opravdano, zbog nedozvoljenih pozicija, poništena dva gola, pretili su Ilić, Petrov, Frei je pogodio stativu i kada se očekivao kraj utakmice Perišićev „džoker“ Slobodan Stanojlović je obezbedio priželjkivani bod na Čairu…