PODELA BODOVA NA PREMIJERI

Koliko naši, toliko su do pobede želeli i fudbaleri Spartaka, ali bodovi su na kraju podeljeni na ravne časti (1:1), po oceni oba trenera to je najrealniji ishod.

U prvom poluvremenu, u jeku ofanzive naše ekipe, do vođstva su stigli gosti. Posle udarca iz ugla, koji je izveo Tomović, pala je lopta u Savićev peterac, našao se na pravom mestu Prijović i smestio je u mrežu – 0:1, 18. minut. Uzvratili su puleni trenera Gaćinovića, povijala se odbrana Plavih golubova, ali nije bilo gola 39. minuta, kada je posle lepe akcije i centaršuta Vukajlovića, precizan bio Stefan Jovanović – 1:1.

U nastavku utakmice mreže su mirovale, iako su se smenjivali napadi na obe strane. U dva navrata opasno su zapretili fudbaleri Spartaka, pogodili i prečku, a na suprotnoj strani nedostajalo je i sreće i koncentracije našim napadačima, pa je subotička odbrana uspela da odoli.

U narednoj prvenstvenoj rundi, sledećeg ponedeljka, gostujemo u Beogradu kod Voždovca.