JOŠ JEDAN REMI

Imajući u vidu da se očekivala pobeda, bod je neuspeh, ali s obzirom da smo izjednačili u poslednjem minutu, remi je, ipak pozitivan ishod. Počelo je dobro, u 25. minutu stigli smo do vođstva posle efektnog pogotka kapitena Marjanovića, koji je iskoristio poklon loptu, koju mu je dodao Ćalušić u želji da otkloni opasnost u svom kaznenom prostoru. Do kraja prvog poluvremena, međutim, ponovo smo ostali sa igračem manje, pošto je Stefan Jovanović dobio drugi žuti karton. Pokušao je naš bek da spreči kontranapad gostiju, oborio Banjca i morao pre vremena u svlačionicu.

Jasno je bilo da će do kraja biti izuzetno teško, jer pretio je TSC u nekoliko navrata vrlo opasno i u prvom poluvremenu. I već u 52. minutu gosti su uspeli da anuliraju „minus“. Posle duplog pasa sa Ratkovim, neumoljiv je bio Banjac. Preokret je usledio u 67. minutu, kada je Petrović matirao Vasiljevića.

U poslednjih 15 minuta Napredak je krenuo u totalnu ofanzivu. Nakon asistencije Mršića, našao se u dobroj poziciji Kerkez, ali nije uspeo da pogodi. Došlo je tom prilikom do kontakta sa Petrovićem, ali nije se oglasila pištaljka sudije Stojanovića. Upornost se, ipak isplatila i u poslednjem minutu regularnog dela utakmice viđena je dobra akcija: Spremo je izbacio Marjanovića, usledio je odličan centaršut i asistencija kapitena, a Džugurdić je bio u pripravnosti na drugoj stativi i glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 2:2.