ISPUNJENO OBEĆANJE!

Ubeđen je bio šef Napretkove struke Milan Đuričić da će se u povratku iz Niša, u prtljagu naći i tri boda. Pripremio je, sa saradnicima, dobitničku taktiku, a njegovi puleni ispoštovali sve zamisli i ideje iz svlačionice i slavili u komšijskom derbiju na Čairu.

Početak je bio – najbolji mogući: Đuričković je u sedmom minutu igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudija Lukić opravdano pokazao na belu tačku. Iako je golman Nišlija Ristić na sve moguće načine pokušao da dekoncentriše Melunovića, nije uspeo. Iskusni golgeter Čarapana je poslao loptu na jednu, a Ristića na drugu stranu i na semaforu je zasvetlelo – 0:1!!!

Pokušao je Radnički da uzvrati, ali je bio potpuno bezopasan do kraja prvog poluvremena, Napretkovi fudbaleri su uspešno amortizovali sve napade…

Već u 49. minutu mogli su Čarapani da dupliraju prednost, posle sjajne dijagonale sa desne strane, izašao je Milunović pred golmana domaćih, koji je iz tog duela srećno izašao kao pobednik. Stigao je Radnički do poravnanja rezultata u 63. minutu iz penala, koji je realizovao Gavrić. Prethodno je, u želji da ne dozvoli lopti da završi u korneru, golman Ostojić faulirao Kasalicu.

Pet minuta kasnije, umalo da domaći stignu do potpunog preokreta, ali Kasalica je sa šest metara tukao pored gola. A, onda je, u 73. minutu viđen gol za tv špice. Nakon centaršuta Marinkovića, skočili su ka lopti golman Ristić i Melunović, “legla” je potom ona na nogu Marjanoviću, koji je majstorski raspalio iz prve i zatresao mrežu za velika tri boda: Radnički – Napredak 1:2!

-Znali smo da Radnički gaji stil igre na tranziciju. Nismo im to dozvolili, ali smo im prepustili posed. Vrlo brzo smo poveli, a onda se digla velika galama, ali dobro, fudbal je to, svako ima neko svoje viđenje. Kada su domaći izjednačili, a oba penala su opravdano dosuđena, digla se još veća tenzija, ne znamo zašto, a ko je pratio prenos mogao je da vidi da sam sve vreme savetovao igrače da se smire i ne nasedaju na provokacije – izjavio je posle derbija na Čairu šef Napretkove struke Milan Đuričić.