DOBAR UTISAK NA MARAKANI

Samo 13 minuta delilo je Čarapane od podviga, a nade da mogu ostati neporaženi na našem najvećem stadionu, potopio je u 77. minutu Gajić, Crvena zvezda – Napredak 1:0!

Imali su domaći inicijativu, ali nisu uspevali da smeste loptu u mrežu zapaženog Šuljagića, koji je na golu zamenio Vasiljevića. Hrabro su gosti iz Lazarevog grada odolovali, u tri navrata u prvom delu derbija na Marakani, imali mogućnost  ida ugroze Borjana. Prvu, na samom startu, kada je šut oprobao mladi Đorđe Jovanović, potom u 22. minutu: Stefan Jovanović je centrirao, loptu prihvatio Kočić i pokušao da matira golmana Zvezde, ali dobro je intervenisao kapiten šampiona. Opasno su puleni trenera Đuričića pretili i u 30. minutu: Kočić je bio uspešniji u duelu od Bakajoka, odložio loptu Spremu, usledio je oštar centaršut, a Đorđe Jovanović je tukao, za malo pored gola.

Najbolju priliku Zvezda je imala u 36. minutu, na odbijenu loptu natrčao je Krstičić i sa nekoliko metara poslao loptu preko gola. U samom finišu prvog poluvremena, Petrovićev udarac sa distance Šuljagić je uspeo da ukroti.

U nastavku utakmice Napretkov trener Đuričić je na teren poslao „svežu krv“, priliku da debituje na Marakani dobio je mladi Nikola Marinković, a nešto kasnije na terenu se našao i Luka Laban. Crveno – beli su i dalje imali inicijativu, ali mreže su mirovale, pa je šef Zvezdine struke Stanković u 60. minutu izvršio trostruku izmenu. Čarapani su bili primorani da se brane, čekajući priliku da iz kontranapada učine nešto više. Ukazala se u 65 minutu, kada je umakao Kočić. Vodio je loptu skoro 30 metara, na kraju mu je ponestalo snage, pa je izostao pravi završni udarac, odnosno Borjan je uspeo da zaštiti svoju mrežu.

Sve u svemu, ostavio je Napredak dobar utisak na Marakani…