BANOVO BRDO I DALJE NEOSVOJIVO

Kao i uvek, Čukarički je bio „negostoljubiv“, kada je rezultat u pitanju. Poveli su domaći već u trećem minutu: Milojević je udarcem iz kornera pronašao na drugoj strani Mela, koji je glavom zakucao loptu u mrežu. Očekivalo se da će Beograđani igrati maksimalno ofanzivno, jer bore se za Evropu. I posle vođstva nastavili su da napadaju, pogodili stativu i prečku, a u nekoliko navrata sjajno je intervenisao naš golman Savić.

U finišu prvog poluvremena strelac jedinog gola u ovom periodu igre Melo, nogom je u lice pogodio Jovana Marinković i utakmica je bila završena za našeg defanzivca. Prema prvom izveštaju slomljena su mu dva zuba, treći je napukao, a usne pocepane!? Dodatni lekarski pregled sledi. Zbog nesportskog starta Melo je dobio drugi žuti karton i Čukarički je ostao sa igračem manje.

U nastavku utakmice zaigrao je naš tim ofanzivnije i u 51. minutu kapiten Bastajić je propustio idealnu šansu posle centaršuta sa desne strane, uspeo je Samurović da sačuva mrežu netaknutom, Dva minuta kasnije oprobao je šut sa distance Sadiković, ali ostao je nesavladiv golman Brđana.

Umesto izjednačenja usledila je kazna. U 57. minutu viđen je kontranapad domaćih, a nakon centaršuta sa desnog boka Nikčević je pogodio za, ispostavilo se – konačnih 2:0. Bilo je do kraja šansi za promenu rezultata, pretio je dva puta Majdevac, viđena je velika gužva pred golom Samurovića posle ubacivanja lopte pred gol od stane Marjanovića… Na suprotnoj strani pokušao je Nikšević još jednom da se upiše u listu strelaca, ali golman Savić je dobro intervenisao…

Kao što je i najavio, kombinovao je opet trener Stefanović sa sastavom tima, a mladi igrači, pre svih Nikola Marinković i Pavle Mihajlović, već su sakupili značajnu minutažu i počeli da stiču neophodno iskustvo na superligaškoj sceni.