POBEDA ZA PREDSEDNIKA

Posle neočekivanog i šokantnog poraza od Rada, napravili su Napretkovi fudbaleri brejk u gostima i pobedili Zlatibor sa 2:1. A, odmah posle utakmice stigla je poruka od igrača iz Užica. Pobedu su posvetili predsedniku Milošu Neneziću i poručili – da ne usvajaju njegovu ostavku!!!

Idealno je Napredak otvorio utakmicu. Već u sedmom minutu, pošto je jedan od defanzivaca nagazio Melunovića i oborio ga, sudija Simović je upro prstom u belu tačku. Odgovornost je preuzeo iskusni napadač nad kojim je i napravljen prekršaj i hladnokrvno i nebranjivo tukao po sredini gola – 0:1!

Nije bilo značajnijih dešavanja do finiša prvog poluvremena, a onda je jedna lopta nepotrebno završila u korneru. Udarac iz ugla je izveo Eliomar, intervenisala je odbrana, ali lopta se ponovo odbila na nogu jednom od najboljih igrača Zlatibora. Usledio je novi centaršut, stigla je lopta na drugu stativu, gde ju je prihvatio Momčilović i – izjednačio.

U nastavku, posebno u prvoj trećini, domaći su imali inicijativu, opsedali Ostojićev gol. Sjajno je čuvar Napretkove mreže intervenisao u dva navrata, osujetio Momčilovića i Eliomara (58. i 59. minut), koji su opasno pretili iz slobodnih udaraca.

I kada se očekivao kraj utakmice “sevnula” je Napretkova kontra, Spremo je uputio idealan centaršut, na pravom mestu je bio Marjanović, “poklonio se” i glavom zakucao loptu u mrežu nemoćnog Čupića, za dragocenu pobedu…

-Bila je ovo naša najslabija utakmica ovog proleća, ali na sreću, uspeli smo da je dobijemo, mada je realno bilo nerešeno. Počeli smo vrlo kvalitetno, poveli, a onda dozvolili da primimo gol u poslednjem minutu prvog poluvremena. Zlatibor nošen tim golom, a mi malo utučeni, nismo se najbolje snašli. Nismo se opredelili da branimo remi, jednostavno su nas naterali. Insistirali smo da budemo strpljivi i dočekali smo tri boda, koja nas vraćaju u normalu – istakao je posle užičkog dvoboja trener Milan Đuričić.