POBEDA U POSLEDNJOJ PROVERI

Danas je naš tim imao poslednju proveru pred nastavak šampionata i savladao srpskoligaša Jedinstvo 1936 sa 3:0. Trener Gaćinović je izveo dva tima, po poluvreme. U prvom, igralo se bukvalno sve vreme na polovini rivala, bilo je dosta šansi, a viđena su dva gola. Prvi u 22. minutu, kada je Majdevac zatresao Mitićevu mrežu, a drugi četiri minuta kasnije, kada je pravi projektil ispalio Blagojević, a lopta se od stative odbila iza leđa čuvara mreže Jedinstva 1936. Jedna od najboljih prilika viđena je u 30. minutu: slobodan udarac izveo je Krstić sa 18 metara, a golman Mitić je tom prilikom imao sreće, jer lopta je pogodila okvir gola.

I u nastavku utakmice naša ekipa je imala više od igre, ali na treći pogodak se čekalo do samog finiša, jer u nekoliko navrata, kao u 65. minutu kada je Marjanović uzdrmao stativu iz slobodnog udarca, lopta nije htela u gol. Viđen je, ipak na kraju: Nenadović je „zavrnuo“ sa desne strane, Stanojlović pravovremeno skočio i glavom preusmerio loptu u mrežu.