POBEDA U FOTO – FINIŠU

Značaj utakmice okovao je noge našim igračima i delovali su prilično rezervisano u prvom poluvremenu. Izuzimajući situaciju iz 38. minuta, kada u gužvi pred golom gostiju nije bilo pravog rešenja, nismo stvorili ni jednu šansu ozbiljnu šansu. Prethodno je u istom minutu, bilo opasno na suprotnoj strani, a mladi Balević je fantastičnom intervencijom sačuvao mrežu netaknutom, posle udarca Vidakovića sa 18 metara. Još jednom je Vidaković, u uvodnim minutima zapretio, ali istakao se i tada naš omladinski reprezentativac i skrenuo loptu u korner.

I kada se očekivao kraj prvog poluvremena usledio je „hladan tuš“ za domaće navijače i tropotezni mat: Mesarović je poslužio kapitena Ljajića, koji je „spojio“ sa golom Antvija i gosti su stigli do vođstva – 0:1!

Reagovao je trener Stevanović i u nastavku na teren poslao kapitena Bastajića, koji se vratio iz povrede i napadača Obradovića. Nešto kasnije pravo osveženje su bili Marjanović i Miletić. A, kapiten je odmah doneo izjednačenje. Naš bivši defanzivac Mršić je intervenisao rukom na samoj ivici šesnaesterca i dosuđen je slobodan udarac. Odgovornost je preuzeo Bastajić, tukao nebranjivo, uz samu stativu i na semaforu je zasvetlelo – 1:1!

Rasplamsala se tada borba na terenu, uzvratili su gosti u 60. minutu. Tri puta je golman Balević, odlično intervenisao, otklonio opasnost pošto je Mesarović ubacio loptu u petarac, osujetio potom Vidakovića, na kraju odbranio i udarac Ljajića iz neposredne blizine. U još nekoliko navrata do kraja mlađani čuvar mreže Lazar Balević je hladnokrvno i uspešno reagovao, kao da je bar deset stariji, od 17 godina, koliko mu je. I držao Napredak u životu…

Deset minuta kasnije mogli smo do preokreta. Iskusni Marjanović je sjajno proigrao Obradovića, ali iz neposredne blizine usledio je šut – nebu pod oblake. Odlično su u 79. minutu kombinovali Miletić, Bastajić i Karaklajić, stigli nadomak gola Popovića, epilog – samo korner. Oduzeo je potom Miletić loptu kapitenu gostiju Ljajiću, krenuo sam, ali uspeo je Popović da izbaci loptu u korner.

I kada se očekivao kraj, preuzeo je glavnu ulogu Krstić, prvo je dobro tukao, a golman Popović krajnjim naporom skrenuo loptu u korner. Posle Marjanovićevog ubacivanja iz ugla, usledila je povratna glavom za Krstića, koji je pogodio za pobedu i velika tri boda i erupciju oduševljenja na terenu i tribinama!