Na premijeri nezaslužen poraz protiv Partizana

Sa petoricom novajlija u prvoj postavi u odnosu na prošlu sezonu počeo je novi mandat u našem klubu Goran Stevanović, ali na terenu se ta novoformiranost tima nije primetila. Štaviše, na premijeri šampionata u Humskoj, izgledali smo kompaktno, bili borbeni i prema mnogo čemu ravnopravan protivnik Partizanu, ali za takvu igru na kraju nismo nagrađeni ni bodom – 0:1. Ostaje kuriozitet da smo, iako je meč igran u Beogradu, danas bili domaćini crno – belima, s obzirom da je na našem stadionu i dalje u toku rekonstrukcija travnate podloge.
Sreća je bila saveznik Napretka u samom uvodu, kad je Šćekić prodrmao stativu, ali od tog trenutka pitali smo se i mi na terenu. Imali smo posed u Humskoj, nekoliko puta šutirali na gol vrlo dobrog Jovanovića, a najbolju šansu u prvom poluvremenu imali kada je Bubanj glavom šutirao u okvir gola.
Ništa Stevanović nije menjao na poluvremenu, bio je zadovoljan svojim izborom prvotimaca i umalo je to donelo veliku nagradu. Nažalost, Bastajićev šut je najpre vrhunski odbranio golman Partizana, da bi, nakon dodavanja Karaklajića, kapiten loše zahvatio loptu, nakon verovatno najlepše akcije naših momaka.
Dvadesetak minuta pre kraja meča morali smo igrati sa deset igrača, s obzirom da je danas odlični Tošeski, koji je pokazao da će biti pravo pojačanje, iz velike želje nesmotreno faulirao Đurđevića i to je otvorilo vrata pobedi Partizana. Držali smo se hrabro do trećeg minuta nadoknade, a onda je najbolji strelac Partizana iz prošle sezone, Saldanja, uspeo da prođe kroz našu odbranu i matira Savića za nezaslužen poraz Čarapana u uvodu nove sezone Mozzart Bet Superlige.