NA KRAJU – REMI NA TSC ARENI

U poslednjoj ovogodišnjoj utakmici, na gostovanju trećeplasiranom TSC – u, koji po mišljenju trenera Gaćinovića igra najbolji fudbal u Ligi, osvojili smo bod – 1:1!

Domaćin je poveo već u devetom minutu preko Milovanovića, praktično iz prvog šuta lopta je završila u Bajićevoj mreži. Do kraja prvog dela utakmice TSC je imao inicijativu, veći posed, ali ne i konkretnih prilika da duplira vođstvo. Na suprotnoj strani, tek jedna polušansa. posle centaršuta Stefana Jovanovića dobro je skočio Bojović, ali između dvojice čuvara, nije uspeo na željeni način da zahvati loptu, pa je postala lak plen golmana Ilića.

U nastavku značajno bolje izdanje naših fudbalera. Već u 47. minutu, posle slobodnog udarca stigla je lopta do Đorđa Jovanovića, koji je tukao iz prve i pogodio beka domaćih Cvetkovića, a potom je intervenisao čuvar mreže tima iz Bačke Topole. Uzvratili su domaći i u 59. minutu dva puta je opasno zapretio Jovanović, prvi udarac je odbranio Bajić, a potom se zatresla stativa. Za takav promašaj usledila je kazna Čarapana tri minuta kasnije. Centirao je Vukajlović, a Stanojlović u skoku spustio loptu na nogu Đorđu Jovanoviću, za konačnih 1:1.

U uzbudljivoj završnici, konkretno u 82. minutu šansu da stignu do celog bodovnog plena su imali i jedni i drugi. Prvo su domaći uzdrmali prečku, a u kontranapadu za odličnu poziciju se izborio Zličić, ali golman Ilić je uspeo da zaštiti svoju mrežu…