KRSTIĆ SA BELE TAČKE ZA TRI BODA

Krenuli su Čarapani žestoko u napad od prvog minuta u Lazarevcu i već u šestom minutu imali sjajnu priliku da stignu do vođstva. Bolha je lepo proigrao Jovanovića, koji je „zavrnuo“ loptu pred gol. Intervenisao je Milićević i dobili su gosti prvi korner. Loptu je iz ugla u teren, na drugu stativu vratio Krstić, najbolji u skoku je bio Čečarić, usledio je trzaj glavom, ali i fantastična intervencija golmana Stanivukovića, koji je uspeo da sačuva svoju mrežu. Šarić je zapretio u 13. minutu, ali je Kočović otklonio opasnost izbacivši loptu u korner. Nastavili su puleni trenera Perišića da opsedaju gol domaćih, koji su bili prinuđeni da se povuku, do 16. minuta izveli četiri kornera…

Prvi put fudbaleri Kolubare su bili u prilici da stignu do vođstva u 19. minutu: Ilić je asistirao Bagariću, koji je dobro skočio i glavom preusmerio loptu ka Napretkovom golu, ali Petrić je bio siguran. Dva minuta kasnije, posle centaršuta Bastajića, loptu je glavom dočekao Šarić, ali pritom i napravio prekršaj. Na suprotnoj strani, na isteku pola sata igre Đuranović je pripretio, ali lopta je na kraju pripala golmanu Petriću. Šarić se požalio na povredu i u 32. minutu ustupio mesto na terenu Rosnupu.

U finišu prvog poluvremena, posle lepog driblinga, Bastajić je pronašao na ivici peterca Đorđa Jovanovića, koji nije dobro nanišanio i iz izgledne pozicije tukao je visoko preko gola. Oprabao je potom šut i Putinčanin, ali golman Kolubare je bez poteškoća intervenisao i prvi deo utakmice je završen bez golova…

Posle 15 minuta igre u nastavku „zakuvalo“ se pred golom domaćih. Nakon centaršuta sa desne strane ispred Čečarića je intervenisao Milićević. Tri minuta kasnije (63.) Bastajić je sa leve strane uputio loptu u srce kaznenog prostora, ali ponovo je Milićević zasmetao Čečariću. Kako su Lazarevčani igrali, očigledno je bilo da su zadovoljni bodom, ali Napredak nije bio. Rešio je trener Perišić da osveži napad i umesto Čečarića i Đorđa Jovanovića u igru poslao Matića i Zogovića.

U 70. minutu, u odbrani izuzetno zapaženi Milićević skrivio je penal. Tukao je silovito Bastajić, a Milićević u okretu odneo loptu rukom. Sudija Đorđević nije reagovao, ali jeste VAR soba. Potom je glavni delilac pravde otišao i do monitora pored terena da pogleda snimak, a potom pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Krstić i zatresla se konačno Stanivukovićeva mreža – 0:1!

Pantić i Knežević su od 85. minuta zamenili Krstića i Bastajića, za dodatnu svežinu u redovima Čarapana. Kolubara je, naravno, htela u finišu do izjednačenja, ali Petrić je morao da interveniše samo u drugom, od četiri minuta nadoknade vremena i na snazi je ostao rezultat iz 70. minuta i Napredak je dopisao nova tri boda!