KAD STATISTIKA NE ZNAČI NIŠTA

Vreme idealno, teren perfektan, atmosfera na tribinama motivišuća i najava naših igrača da će obradovati navijače…Početak, međutim, šokantan. Vrlo brzo su fudbaleri Mladosti stigli do vođstva od 2:0, naša ekipa do kraja prvog poluvremena uspela da prepolovi zaostatak. Bilo je dovoljno vremena za preokret u nastavku, ali Lučanci su još jednom potvrdili da umeju da odbrane stečeni kapital. Skoro da ih nije interesovalo da u drugom poluvremenu napadnu. Izdržali su ofanzivu naše ekipe, iako se maltene sve vreme igralo na njihovoj polovini terena i odneli iz Kruševca sva tri boda…

Rekapitulaciju utakmice napravio je šef stručnog štaba Goran Stevanović:

-Gledam statistiku, 19:4 u šutevima na gol, naš posed lopte 73 odsto. To ne znači ništa kada izgubiš utakmicu, ali prezadovoljan sa kako je moja ekipa igrala, to sam tražio od njih. Na kraju ponovo VAR, penal, valjda će to jednog dana, u skorije vreme, prestati. Nemam šta da zamerim igračima, mislim da Napredak, iskreno, odavno nije igrao lepši fudbal, iako rezultati nisu tako dobri. Ovo drugo ne mogu da komentarišem. Stalno krećemo iz nekog rezultatskog minusa i to je jako teško stići, jer igrači padnu psihološki. Znali smo sve, i vrline i mane Mladosti iz Lučana, koja ima fenomenalnu tranziciju. Falilo nam je malo kreativnosti u završnoj trećini, nadam se da ćemo i to uskoro ispraviti, ali u polju smo odigrali vrlo kvalitetnu utakmicu. Ostaje nam da se pripremamo za utakmicu sa Tekstilcem, vrlo važnu za nas i – glavu gore!