INICIJATIVA BEZ EFEKTA

Iz jedinog šuta u okvir gola pančevački Železničar je odneo iz Kruševca sva tri boda, a umesto očekivane pobede na premijeri na domaćem terenu, u rubriku bodovi na tabeli, upisali smo – nulu…

-Posle ovakvog rezultata, naravno da ne možemo da budemo zadovoljni. Znali smo da je prva utakmica u prvenstvu vrlo specifična, naročito što se tiče psihologije. Cilj je bio da mi postignemo prvi gol, što bi bio psihološki podstrek, ali nismo uspeli da iskoristimo dve opasne situacije i šansu Stanojlovića. Posle primljenog gola ekipa Železničara je imala potpunu kontrolu prvog poluvremena, a mi nismo uspeli da se podignemo – istakao je šef Napretkove struke Dragan Perišić.

Krenuli su naši igrači u nastavku ofanzivno, potpisnuli goste na njihovu polovinu, ali preokret je izostao…

-Viđena je u drugom poluvremenu pozitivna reakcija i momci su na sve načine pokušavali da dođu do gola Železničara. Pančevci su se organizovano branili, bilo je nekoliko situacija koje smo morali bolje da rešimo. Sada nam ostaje da izvučemo pouke i što bolje se pripremimo za naredne okršaje – zaključio je trener Perišić.

Predstoji gostovanje kod Crvene zvezde. Utakmica se igra u subotu, 5. avgusta od 20:05 h.