ČASTAN PORAZ OD ŠAMPIONA

U odsustvu povređenih Savića i Prekovića na gol je stao mlađani Lazar Balević, koji je prošlog meseca napunio tek 17 godina. Nije se uplašio Zvezdinih zvezda i već u 15. sekundi upisao je prvu uspešnu interveniciju i odbranio udarac Silasa, koji je izašao sam pred njega! Sačuvao je mrežu i u četvrtom minutu posle Krunićevog udarca, imao potom još nekoliko dobrih odbrana!

Na suprotnoj strani, posle centaršuta sa desne strane, dva minuta kasnije, odlično je ispred gola Glazera skočio Petković, pokušao glavom da skrene loptu u gol, ali ona je, za malo, završila – pored gola. Mogao je Petković da se upiše u listu strelaca i u 13. minutu: krenuo je u solo prodor, napravio pravi slalom kroz Zvezdinu odbranu, ali uspeo je na kraju da ga osujeti čuvar mreže domaćih.

Zvezda je, očekivano imala incijativu, ali organizovano i dobro je dejstvovala čarapanska odbrana, da bi u 29. minutu, spletom nesrećnih okolnosti lopta pogodila u ruku kapitena Marinkovića, koji je igrao sa maskom na licu, slomljenog nosa. Sudija Ilić je istog trenutka pokazao na belu tačku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Duarte i šampion je poveo – 1:0.

Duplirali su domaći prednost i stigli do 2:0 već posle dva minuta igre u nastavku: posle kornera Ivanić je iz neposredne blizine matirao Balevića. Mogao je Karaklajić u 67. minutu, posle dobrog napada, da zakomplikuje situaciju na terenu, ali još jednom je Glazer bio na visini zadatka.

Do kraja, u 85. minutu, ostali smo sa igračem manje, neoprezno je Ignjatović, sa leđa, startovao nad Seulom i dobio – crveni karton.