BOJOVIĆ DVA U METU ZA POBEDU U IVANJICI

Na prethodnom gostovanju u Ivanjici domaći su slavili posle preokreta u finišu utakmice. Tada je na klupi Javora sedeo naš sportski direktor Mladen Dodić, koji je danas „dirigovao“ sa Napretkove klupe i ponovo „komponovao“ pobedničku taktiku.  Od početka duela na stadionu kraj Moravice naši momci su pokazali da su željni pobeda i da su došli po tri boda. I već u 11. minutu na semaforu je zasvetlelo 0:1! Korner je izveo Zličić, dočekao je loptu Đeković i spustio je za Bojovića, koji je prvi put zatresao mrežu Manojlovića. Drugi put u 19. minutu, ponovo posle udarca iz ugla. Prethodno je Zličić udarcem sa distance dobro zagrejao dlanove čuvaru mreže Javora, koji je krajnim naporom uspeo da sačuva mrežu. Za kratko, jer posle kornera koji je ponovo izveo Zličić najviši u skoku je bio „kralj strelaca Super lige“ i glavom zakucao za, ispostaviće se konačnih 0:2.

Posao je potom donekle olakšan isključenjem Tojčića, koji je grubo startovao nad kapitenom Ljubomircem, mada nisu se predavali domaći, ali nisu ni previše pretili, a i kad jesu, naš golman Savić je bio neprikosnoven ispred svoje mreže. Na suprotnoj strani, posle odličnog proigravanja Tomića, mogao je da u listu strelaca da se upiše i Stanojlović u samom finišu utakmice, ali Manojlović je odlično intervenisao…

Već u sredu našu ekipu očekuje novi izazov, u šesnaestini finala Kupa Srbije gostujemo kod Slobode u Užicu.