Pobeda u planu

Posle remija u srpskom „el klasiku“ sledi utakmica šesnaestine finala kupa, protiv prvoligaša Žarkova, a cilj je – pobeda! Recept bi trebalo da bude igra iz drugog poluvremena duela sa Nišlijama, kada su Čarapani bili opasniji, ali definitivno, treba popraviti realizaciju…

-Iza nas je samo šest dana zajedničkog rada i tek počinjemo da radimo na detaljima. Bilo je protiv Radničkog dosta dobrih stvari, ali i loših i propusta. O njima ćemo u svlačionici. U svakom slučaju, želimo pobedu u kupu, a bila bi odlična uvertira u nedeljno gostovanje u Šapcu – istakao je šef Napretkove struke Goran Stevanović.

Iza prvoligaša Žarkova je težak prvenstveni okršaj sa Dinamom iz Vranja, u kojem je u poslednjem minutu izvukao nerešen rezultat (2:2) golom iz penala. Remizirali su i Čarapani, koji su u predstojećem duelu, ne samo zbog prednosti domaćeg terena, već i kao dugogodišnji učesnik elitnog ranga takmičenja i predstavnik nacionalnog fudbala na međunarodnoj sceni – izraziti favorit.

-Opšepoznato je da se u kupu mnogi favoriti često „okliznu“. Zato, ne sme biti opuštanja. Žarkovo svakako zaslužuje respekt. Imaju u svojim redovima, pored dosta mladih i nekoliko iskusnih i proverenih igrača. Očekujem, u svakom slučaju, da budemo na visini zadatka i budemo ti, koji će se pitati za rezultat – zaključio je trener Čarapana Goran Stevanović.