april 11, 2019 Omladinska škola

Pobeda pionira i dva remija

OMLADINCI  FK“KOPERNIKUS ŽELEZNIČAR „- FK“NAPREDAK“  1:1

Posle četvrte uzastopne pobede ekipa Napretka je remirizara utakmicu sa čvrstim domaćinom .Utakmica je odigrana po teškom terenu  ali i loš teren nije bio smetnja da oba tima odigraju kvalitetnu utakmicu sa puno šansi .Gosti su imali većinski inicijativu  gde su imali više šansi za pogodak koje nisu uspeli da realizuju . Usledila je greška gostujućeg golmana koja ih je koštala primljenim golom .Posle primljenog gola gosti su krenuli u ofanzivnu igru i u 86’ minutu postigli pogodak i postavili konačan rezultat 1-1.

Trener Ivan Babić  je zadovoljen sa osvojenim  bodom i sa zalaganjem na  terenu  svojih igrača.

Teren: Želežničar -Niš

Sudija: Bratislav Jović

Strelac: Dimitrijević u 75’ minutu (Kopernikus) ,Zdravković u 86’ minutu (Napredak)

Žuti kartoni: Nema

Igrač utakmici:Petar Petrović

FK“Napredak“:Andrijanić,Rajković,Rašković,Dimić,Todorović,Ristić,Stojanković

Pecić,Pavlović,Kovačević,Blažić.

Igrači koji su sa klupe ušli u igru : Milenković,Đorđević,Zdravković,Jakovljević.

Kadeti:FK"Radnički"Niš-FK"Napredak"Kruševac 0:0

Posle tri veoma teške utakmice osvojena 9 boda kadetska ekipa Napredka je otišla u goste prvolasiranoj ekipi Radničkog iz Niša. Utakmica je od samog starta bila prva takmičarska .Uglavnom se sve odvijalo na sredini terena gde se vodila lavovska borba. Naši kadeti su pokušavali da probiju po boku što su i uspeli u dva navrata i napravili dve dobre šanse ali bez realizacije.Takođe je i domaćin imao svoje prilike ali smo odličnim intervencijama našeg golmana Brkića i naše zadnje linije otklanjali  opasnost pored našeg gola.

U drugom poluvremenu posle dve prinudne izmene koje smo morali da napravimo znatno su se osetile u igri naše ekipe, Radnički je preuzeo inicijativu dok smo mi na momente pretili iz kontri i polu kontri. Do kraja nije bilo puno šansi i utakmica se završila nerešenim rezultatom.

IZJAVA TRENERA:

Utakmica je bila prava prvenstvena, sa ne toliko lepog fudbala uglavnom se sve rešavalo na sredini teren.U prvom poluvremenu smo imali igru i stvarali šanse. Drugo poluvreme je proteklo u inicijativi dimaćina,s’obzirom da smo otišli bez nekoliko vrlo bitnih igrača ja sam zadovoljan rezultatom kao i zalaganjem na terenu ,ali  ne toliko igrom. Žao mi je što nismo uspeli da pobedimo i učinimo prvenstvo malo neizvesnijim.Pozitivno je to da u 4 kola nismo primili ni jedan gol a igrali smo 4 utakmice sa protivnicima iz samog vrha. Sve pohvale za zadnju liniju kao i golmana Brkića.

U sledećem kolu dočekujemo ekipu Timoka Iz Zaječara, u toj utakmici daćemo šansu deci koja su imala manju minutažu ,jer ćemo par igrača ustupiti našim omladincima koji se bore za ulazak u kvalitetnu ligu Srbije.

Teren: Pomoćni teren Čair - Niš

Sudija: Aleksandar Vukadinović ,Niš

Igrači utakmice:Matija Brkić i Đeković Nemanja

FK“NAPREDAK:BrkićTemaj,Vulić,Milosavljević,Đeković ,Pavlović,Marković M.,Jovičić,Vasiljevijević,B.Milosavljević,Jovanović.

U igru su ušli :Marković,Mario ,Danilović,Mitrović,Milenković.

PIONIR FK“Napredak“ –SFS „ Borac“ 2:0

U subotu 06. aprila 2019 godine na Mičetovom stadionu u okviru 19 . kola naša ekipa je bila domaćin ekipi SFS“Borac“ iz Paraćina koja je u zoni ispadanja.

Po lepom i sunčanom vremenu uz korektno i nepristrasno suđenje igrači naše ekipe u utakmicu su ušli maksimalno ozbiljni i od prvog minuta su nametnuli napadačku igru sa željom da se što pre postigne pogodak. U takvoj igri javilo se nestrpljenje, često su akcije završavane prebrzo .

Gosti su vešto branili želeći da dođu do bar dragocenog boda. Ipak stalni napadi morali su da donesu rezultat. Posle jedne akcije, u 35’ minutu,  u kojoj su učestvovali više naših igrača. Naš napadač Danijel Milenković je izašao sam ispred golmana, vešto ga je predriblao, tako da golmanu nije ostalo ništa drugo do da ga sruši. Kapiten ekipe Luka Laban uspešno je realizovao jedanaesterac. Isti igrač je bio strelac i drugog gola u 39’ minutu posle još jedne osmišljene i uigrane akcije.

U drugom delu nije bilo golova iako smo nastavili sa napadačkom igrom. Gosti i pored negativnog rezultata nisu menjali stil igre.

Pobedom smo sačuvali vrh tabele kao i samopozdanje i odlučnost da i na kraju prvenstva ostanemo prvi.