maj 8, 2019 Omladinska škola

Omladininci i kadeti ponovo na pozornici

OMLADINCI FK“NAPREDAK“-FK“SFS BORAC „-Paraćin -7:0

Omladinci FK“Napredak“ nastavili su pobedničku seriju gde su na domaćem terenu dobili „SFS Borac“ sa fenomenalnih 7:0 .

Domaćin je otvorio utakmicu na vreme ,šanse su se ređale gde su prvi pogodak postigli sa 23metra izvarendnim šutom Rajkovića .Posle toga domaćin je nastavio sa učestilim napadima i odlazi na klupu sa rezultatom 4:0 .

Drugo poluvreme je išlo istim tokom i sa  postignutim još 3 gola ,domaćin završava utakmicu sa konačnih 7:0.

IZJAVA TRENERA IVANA BABIĆA :

Zadovoljan sam sa prilazanom igrom igrači su ušli maksimalno u utakmicu ,gde su od samog početka preuzeli incijativu i postigli veliki broj pogodaka .

Postignuti golovi :Rajković 10 ’min.,Kovačević 24’ i 33’ min.,  i 39 min., Stanković .Jobičić u 70 ’ ,omutu ,Pecić u 76 ’ minutu i Ristić u 78 ’minutu

U vreme uskršnjih praznika omladinci FK“Napredak „ odigrali su još dve utakmice kao gosti  sa pobedničkim rezultatom u obe utakmice .

OFK“BOR“  FK „Napredak“- 1:2

OFK“Lugomir“ –FK“Napredak“ -0:3 .

KADETI: FK“NAPREDAK“-RADNIK SC 6:2

Kako prvenstvo odmiče naši kadeti beleže odlične rezultate .U iščekivanju još jednog dobrog rezultata u 24. kolu smo ugostili ekipu Radnika iz Surdulice. Od samog starta utakmice se videlo da je ekipa Radnika došla da se brani i da pokuša eventualno na neki kontra napad da ugrozi gol naših kadeta. ekipa Radnika je to odlično radila u prvih 35 minuta, naši momci nikako nisu uspevali da pronađu rešenje za dobru odbranu Radnika,posle nekoliko dobrih šansi Nikola Danilović u 35 minutu uspeva da probije odbranu Radnika i dovodi Napredak u vođstvo od 1-0, to je bio okidač da naši momci krenu još agresivnije. Tada na scenu stupa Branko Milosavljević koji ovaj deo sezone igra fenomenalno i sa golovima u 37,40,43 minutu postiže het trik i dovodi Napredak u vođstvo od 4-0,nisu tu naši kadeti stali pa je naš napadač Nikola Danilović u 44.minutu odveo naše momke na odmor sa rezultatom od 5-0.

U drugom poluvremenu posle nekiloko izmena igralo se malo mirnije,šanse su dobili igrače koji u ovom delu prvemstvu nisu imali puno prostora da igraju. Do kraja meča viđen još jedan pogodak u mreži Radnika golom u 76. minutu Nemanje Đekovića,a viđena su  i dva gola u mreži naših kadeta pa je krajnji rezultat bio 6:2.

Ovim rezultatom naši kadeti dolaze do kvote od 8 pobeda i jednim nerešenim rezultato iz 9 utakmica u prolećnom delu prvenstva,u sledćem kolu gostujemo ekipi Nacionala iz Niša gde se nadamo da će se ovaj dobar niz nastaviti još jednom pobedom.

IZJAVA TRENERA : Saša Milosavljević

Uvek je teško igrati prtiv ekipa koje dođu i brane se sa svime što imaju,veoma smo teško dolazili do završnice, kada dođemo do faze završnice nismo uspevali da damo gol jer smo bili veoma nestrpljivi i pokušavali smo da što pre postignemo pogodak.Rekao sam momcima da se smiri da ne žure i da budu skoncetrisani u samoj završnici.Znali smo da je dovoljan samo jedan gol da se ta čvrsta odbrana Surduličana otvori i tako je i bilo,nakon tog prvog gola m ismo u roku od deset minuta dali još 4 pogodtka.U nastavku sam dao šansu deci koja su imala veoma malu minutažu u toku ovog dela prvenstva,kako su oni tu šansu iskoristili vidi se i po rezultatu u drugom poluvremenu,nisam bio zadovoljan njihovom igrom u drugom delu posebno od onih igrača koji su ušli sa klupe,svako će da dobije šansu, a ada li će da je iskoristi to bukvalno zavisi od njih.

Zadovoljan sam serijom dobrih rezultata koje smo napravili u prolećnom delu prvenstva i nadam se da će tako da nastavimo...

IGRAČI UTAKMICE:

- MARKOVIĆ MILAN

- MILOSAVLJEVIĆ BRANKO

PIONIRI : FK“LIDER MGM“-FK“NAPREDAK“ 2:0

U  utorak 30 aprila 2019 godine u okviru 24. kola naša ekipa je bila gost ekipi FK“Lider MGM“ u Leskovcu. Trener FK“Napredak „ je izjavio da : „tokom priprema za ovu utakmicu sugerisao sam igračima da domaćina moramo da shvatimo kao jednog najjačeg protivnika, upravo s toga jer sam primetio da su oni već uknjižili tri boda. Razlika na pozicijama, mi na vrhu, oni pri kraju tabele bila je velika i očekivao sam da će ih moji igrači potceniti. Dobar deo putovanja sam posvetio upravo tome sa pričama u smislu da je najteže dobiti već dobijeno, da se prvo mesto osvaja pobedama protiv slabijih....Na žalost, brzo su moje slutnje i upozorenja se pokazale istinitim. Već u prvom minutu , šut domaćeg igrača sa skoro polovine terena iz očaja, je završio tamo gde smo najmanje očekivali. Uz pomoć vetra ona se naglo spustila, naš golman se nije snašao i odjednom 0:1.Ne zadugo već u šestom minutu naši odbrambeni igrači prave grešku i domaćin postiže pogodak za 2:0.

Izgleda da je to tek tada prenulo naše igrače, trud i zalaganje  od primljenih golova pa do kraja utakmice nije nedostajala. Ali jeste sreća. Nekoliko stativa i prečki, 3,4 promašenih zicera. Rezultat je i dalje ostao isti. Kako se pojačavala želja da damo gol isto tako se povećavala i nervoza što je negativno uticalo na koncentraciju.Naši igrači nisu odustali od namere da što pre daju gol. Kad je to bilo već gotovo, nije nam sudija to dozvolio, ne sviravši očigledan prekršaj nad našim špicem pred samim golom domaćina,poništen gol,nekoliko ofsajda...Sve je to delovalo potpuno derpremirajuće po igrače. Pokušavali su i dalje da dođu do gola ali bezuspešno“.

Posle utakmice u svlačionici muk, u prevozu isto...Sa razlogom..Šanse za prvim mestom su značajno umanjene ali nećemo se predati. Nadam se da je ovo bio samo jedan slabiji dan i da će se igrači vratiti na svoj nivo.