мај 8, 2019 Omladinska škola

Омладининци и кадети поновo на позорници

ОМЛАДИНЦИ ФК“НАПРЕДАК“-ФК“СФС БОРАЦ „-Параћин -7:0

Омладинци ФК“Напредак“ наставили су победничку серију где су на домаћем терену добили „СФС Борац“ са феноменалних 7:0 .

Домаћин је отворио утакмицу на време ,шансе су се ређале где су први погодак постигли са 23метра изварендним шутом Рајковића .После тога домаћин је наставио са учестилим нападима и одлази на клупу са резултатом 4:0 .

Друго полувреме је ишло истим током и са  постигнутим још 3 гола ,домаћин завршава утакмицу са коначних 7:0.

ИЗЈАВА ТРЕНЕРА ИВАНА БАБИЋА :

Задовољан сам са прилазаном игром играчи су ушли максимално у утакмицу ,где су од самог почетка преузели инцијативу и постигли велики број погодака .

Постигнути голови :Рајковић 10 ’мин.,Ковачевић 24’ и 33’ мин.,  и 39 мин., Станковић .Јобичић у 70 ’ ,омуту ,Пецић у 76 ’ минуту и Ристић у 78 ’минуту

У време ускршњих празника омладинци ФК“Напредак „ одиграли су још две утакмице као гости  са победничким резултатом у обе утакмице .

ОФК“БОР“  ФК „Напредак“- 1:2

ОФК“Лугомир“ –ФК“Напредак“ -0:3 .

КАДЕТИ: ФК“НАПРЕДАК“-РАДНИК СЦ 6:2

Како првенство одмиче наши кадети бележе одличне резултате .У ишчекивању још једног доброг резултата у 24. колу смо угостили екипу Радника из Сурдулице. Од самог старта утакмице се видело да је екипа Радника дошла да се брани и да покуша евентуално на неки контра напад да угрози гол наших кадета. екипа Радника је то одлично радила у првих 35 минута, наши момци никако нису успевали да пронађу решење за добру одбрану Радника,после неколико добрих шанси Никола Даниловић у 35 минуту успева да пробије одбрану Радника и доводи Напредак у вођство од 1-0, то је био окидач да наши момци крену још агресивније. Тада на сцену ступа Бранко Милосављевић који овај део сезоне игра феноменално и са головима у 37,40,43 минуту постиже хет трик и доводи Напредак у вођство од 4-0,нису ту наши кадети стали па је наш нападач Никола Даниловић у 44.минуту одвео наше момке на одмор са резултатом од 5-0.

У другом полувремену после некилоко измена играло се мало мирније,шансе су добили играче који у овом делу првемству нису имали пуно простора да играју. До краја меча виђен још један погодак у мрежи Радника голом у 76. минуту Немање Ђековића,а виђена су  и два гола у мрежи наших кадета па је крајњи резултат био 6:2.

Овим резултатом наши кадети долазе до квоте од 8 победа и једним нерешеним резултато из 9 утакмица у пролећном делу првенства,у следћем колу гостујемо екипи Национала из Ниша где се надамо да ће се овај добар низ наставити још једном победом.

ИЗЈАВА ТРЕНЕРА : Саша Милосављевић

Увек је тешко играти пртив екипа које дођу и бране се са свиме што имају,веома смо тешко долазили до завршнице, када дођемо до фазе завршнице нисмо успевали да дамо гол јер смо били веома нестрпљиви и покушавали смо да што пре постигнемо погодак.Рекао сам момцима да се смири да не журе и да буду сконцетрисани у самој завршници.Знали смо да је довољан само један гол да се та чврста одбрана Сурдуличана отвори и тако је и било,након тог првог гола м исмо у року од десет минута дали још 4 погодтка.У наставку сам дао шансу деци која су имала веома малу минутажу у току овог дела првенства,како су они ту шансу искористили види се и по резултату у другом полувремену,нисам био задовољан њиховом игром у другом делу посебно од оних играча који су ушли са клупе,свако ће да добије шансу, а ада ли ће да је искористи то буквално зависи од њих.

Задовољан сам серијом добрих резултата које смо направили у пролећном делу првенства и надам се да ће тако да наставимо...

ИГРАЧИ УТАКМИЦЕ:

- МАРКОВИЋ МИЛАН

- МИЛОСАВЉЕВИЋ БРАНКО

ПИОНИРИ : ФК“ЛИДЕР МГМ“-ФК“НАПРЕДАК“ 2:0

У  уторак 30 априла 2019 године у оквиру 24. кола наша екипа је била гост екипи ФК“Лидер МГМ“ у Лесковцу. Тренер ФК“Напредак „ је изјавио да : „током припрема за ову утакмицу сугерисао сам играчима да домаћина морамо да схватимо као једног најјачег противника, управо с тога јер сам приметио да су они већ укњижили три бода. Разлика на позицијама, ми на врху, они при крају табеле била је велика и очекивао сам да ће их моји играчи потценити. Добар део путовања сам посветио управо томе са причама у смислу да је најтеже добити већ добијено, да се прво место осваја победама против слабијих....На жалост, брзо су моје слутње и упозорења се показале истинитим. Већ у првом минуту , шут домаћег играча са скоро половине терена из очаја, је завршио тамо где смо најмање очекивали. Уз помоћ ветра она се нагло спустила, наш голман се није снашао и одједном 0:1.Не задуго већ у шестом минуту наши одбрамбени играчи праве грешку и домаћин постиже погодак за 2:0.

Изгледа да је то тек тада пренуло наше играче, труд и залагање  од примљених голова па до краја утакмице није недостајала. Али јесте срећа. Неколико статива и пречки, 3,4 промашених зицера. Резултат је и даље остао исти. Како се појачавала жеља да дамо гол исто тако се повећавала и нервоза што је негативно утицало на концентрацију.Наши играчи нису одустали од намере да што пре дају гол. Кад је то било већ готово, није нам судија то дозволио, не свиравши очигледан прекршај над нашим шпицем пред самим голом домаћина,поништен гол,неколико офсајда...Све је то деловало потпуно дерпремирајуће по играче. Покушавали су и даље да дођу до гола али безуспешно“.

После утакмице у свлачионици мук, у превозу исто...Са разлогом..Шансе за првим местом су значајно умањене али нећемо се предати. Надам се да је ово био само један слабији дан и да ће се играчи вратити на свој ниво.